Dziewiąta edycja „Zagraj na Bukowej”!

Jak co roku GKS Katowice zaprasza do wspólnych treningów najmłodszych adeptów piłki nożnej z naszego regionu!

W tym roku „Zagraj na Bukowej” odbędzie się już po raz dziewiąty. Jest to projekt o pięknej tradycji i każda kolejna edycja przynosi coraz więcej pozytywnych wrażeń, sportowych emocji, a co najważniejsze coraz większą liczbę uczestników. Liczymy więc na to, że i w tym roku pobijemy kolejne rekordy! W tegorocznej edycji uczestnicy znów dostaną okazję zaprezentowania swoich umiejętności pod okiem doświadczonej kadry trenerów. Ci, którzy poradzą sobie najlepiej, w finale akcji zagrają wyjątkowy mecz na głównej płycie stadionu przy Bukowej.

Nasza akcja nic nie traci ze swojego rozmachu. W tym roku ponownie proponujemy Wam 6 tygodni treningów na aż 20 boiskach w Katowicach, Mysłowicach, Imielinie, Jaworznie i Lędzinach. W środy, rozpoczynając od 3 kwietnia, będziemy trenowali w Bogucicach, Koszutce, Murckach, Mysłowicach-Wesołej, Lędzinach, Ligocie, Podlesiu, Wełnowcu i na Załężu. Natomiast od 4 kwietnia grupy czwartkowe będą trenować w Centrum, Dąbrówce Małej-Burowcu, Giszowcu, Imielinie, Jaworznie, Ligocie, Mysłowicach-Piosku, Os. Paderewskiego, Piotrowicach, Os. Tysiąclecia, Os. Witosa i na Zawodziu. Treningi we wszystkich lokalizacjach rozpoczną się o godz. 18:00.

W projekcie biorą udział także piłkarze i piłkarki GieKSy, którzy czujnym okiem obserwują poczynania młodszych kolegów i koleżanek. Do tego dobrze przygotowana do zadania kadra trenerów Akademii “Młoda GieKSa” zatroszczy się o to, by młodzi adepci mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony.

W poprzedniej edycji zawody wygrała drużyna z Os. Witosa. W tym roku finał “Zagraj na Bukowej” zaplanowano na 18 maja, tradycyjnie przy okazji ostatniego meczu sezonu GieKSy. Wszystkie informacje na temat dat treningów oraz lokalizacje boisk znajdziecie na naszej stronie internetowej.

„Zagraj na Bukowej” to wspólny projekt GKS-u Katowice, Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”, Domu Aniołów Stróżów, Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” oraz Urzędu Miasta Katowice. Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent Katowic Marcin Krupa. Partnerem akcji została Fundacja Lotto, natomiast sponsorem Głównym akcji jest Randstad. „Zagraj na Bukowej” wspierają także, Egmont, Laserhouse, Legendia i Flyspot. Patronatem medialnym akcję objęły TVP Katowice, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto i Strefa Biznesu.