O projekcie

Idea projektu „Zagraj na Bukowej” zrodziła się zimą 2012/13 roku na spotkaniu przedstawicieli Domu Aniołów Stróżów, klubu GKS Katowice oraz Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”. Założenie mieliśmy proste – wspólnymi siłami zorganizować profesjonalne i darmowe treningi piłkarskie dla dzieci z terenu miasta Katowic.

W Polsce, a szczególnie na Górnym Śląsku, ludzi często nie stać na opłacanie treningów swoim dzieciom. My chcemy wrócić do korzeni i postawić na sport, w którym liczy się pasja i zaangażowanie, a nie grubość portfela. Niemniej stawiamy także na jakość – zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy piłki nożnej związani z klubem GKS Katowice, a co jakiś czas lokalizacje odwiedzają… piłkarze pierwszej drużyny GieKSy!

Pierwsza edycja skupiła się na sześciu lokalizacjach i została zakończona efektownym festynem w Parku Kościuszki w czerwcu 2013 roku. Uczestnicy zostali przewiezieni wtedy na finałowe spotkanie na Bukową, gdzie w przerwie meczu GKS Katowice – Dolcan Ząbki swoje zwycięstwo odniosła ekipa Centrum.

Druga edycja wystartowała w dziesięciu lokalizacjach w tym po raz pierwszy poza Katowicami (Mysłowice Piosek). Finały odbyły się w październiku 2013 roku na Bukowej, a spotkanie o pierwsze miejsce ponownie zostało rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego GKS Katowice w trakcie przerwy spotkania GKS Katowice – Olimpia Grudziądz. Triumfowała drużyna z Bogucic.

Trzecia edycja, która wystartowała 6 maja 2014 roku, odbyła się w szesnastu lokalizacjach (w tym trzech poza Katowicami). Finały zostały rozegrane podczas wielkiego festynu na stadionie GKS Katowice (14 czerwca), a pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny z Mysłowic.

Czwarta edycja rozpoczęła się 26 sierpnia 2014 roku, a finały odbyły się 4 października (ligowy mecz z Chrobrym Głogów). Tym razem byliśmy obecnie na dwudziestu lokalizacjach (w tym pięciu poza Katowicami). Po raz kolejny zatriumfowała drużyna z Mysłowic.

Piąta edycja rozpoczęła się 27 kwietnia 2015 roku i zakończyła się finałami 6 czerwca (podczas ligowego meczu z Arką Gdynia). Obecni byliśmy w dwudziestu lokalizacjach (w tym pięciu poza Katowicami), a zawody wygrała drużyna Koszutki.

Szósta edycja rozpoczęła się 27 kwietnia 2016 roku i zakończyła się finałami 5 czerwca (podczas ligowego meczu z Wisłą Płock). Obecni byliśmy w dwudziestu lokalizacjach (w tym pięciu poza Katowicami), a zawody wygrała drużyna Mysłowice Skotnica.

Siódma edycja rozpoczęła się 18 kwietnia 2017 roku i zakończyła finałami 3 czerwca (ligowy mecz z Bytovią Bytów). Obecni byliśmy w dwudziestu lokalizacjach (w tym sześciu poza Katowicami), a zawody wygrała drużyna Giszowca.

Ósma edycja rozpoczęła się 18 kwietnia 2018 roku i zakończyła finałami 3 czerwca (ligowy mecz z Górnikiem Łęczna). Obecni byliśmy w dwudziestu lokalizacjach (w tym pięciu poza Katowicami), a zawody wygrała drużyna Witosa.

Dziewiąta edycja rozpoczęła się 3 kwietnia 2019 roku i zakończyła finałami 18 maja (ligowy mecz z Bytovią Bytów). Obecni byliśmy w dwudziestu lokalizacjach (w tym pięciu poza Katowicami), a zawody wygrała drużyna Imielina.

Dziesiąta edycja rozpocznie się 13 kwietnia 2022 roku i zakończy finałami 21-22 maja (ligowy mecz z ŁKS-em Łódź). Obecni będziemy w dwudziestu lokalizacjach (w tym pięciu poza Katowicami).