Witosa wygrywa VIII edycję „Zagraj na Bukowej”

3 czerwca odbyły się Wielkie Finały VIII edycji projektu „Zagraj na Bukowej”. Zwycięską drużyną zostało Witosa, które w finale pokonało 1:0 zespół Paderewy. Turniejowi towarzyszył piknik rodzinny.

Rejestrację zawodników zaplanowaliśmy od 8:30, ale pierwsi gracze pojawili się… chwilę po 7:00. Punktualnie o 9:00 mogliśmy wystartować z rozgrywkami. 20 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy, z których do dalszej fazy awans czekał na dwie najlepsze. 

W grupie A bezkonkurencyjne okazało się Witosa, które wygrało wszystkie mecze. Na drugiej pozycji uplasowała się Koszutka. Grupa B była już bardziej wyrównana. Co prawda wszystkie mecze wygrało Załęże, ale walka o drugie miejsce była zacięta – sześć punktów zdobył Imielin, Zawodzie i Bogucice. Z racji tego, że zawodnicy z Imielina musieli jechać na swój turniej, to o awansie Zawodzia zadecydowała wygrana 1:0 w bezpośrednim meczu z Bogucicami. Grupa C miała dwóch liderów – Giszowiec wygrał wszystkie spotkania, a Jaworzno tylko raz się potknęło. Taka sama sytuacja miała miejsce w Grupie D, gdzie bezkonkurencyjna okazała się Paderewa, która o trzy punkty wyprzedziła Mysłowice Skotnicę. Warto dodać, że w fazie grupowej na 40 spotkań padły tylko dwa remisy i żaden z nich nie był bezbramkowy!

W ćwierćfinałach walka byłą bardziej zacięta, choć doszło do jednego pogromu. Witosa pokonało Zawodzie aż 8:0. W pozostałych meczach Koszutka ograła 5:3 Załęże, Giszowiec 3:1 Mysłowice Skotnica i Paderewa 3:1 Jaworzno. W półfinałach Witosa odprawiło 3:0 Giszowiec, a Paderewa pokonała 2:0 Koszutkę. Wielki finał został rozegrany na głównej płycie boiska w przerwie pierwszoligowego spotkania pomiędzy GKS-em Katowice i Górnikiem Łęczna. Górą byłą drużyna z Witosa, która wygrała 1:0 z Paderewą i zdobyła mistrzostwo. W finale zawodnicy mogli liczyć na doping ponad tysiąca kibiców GieKSy. Główne nagrody po meczu wręczali prezes GKS Katowice Marcin Janicki oraz legendarni zawodnicy klubu: Jan Furtok i Janusz Jojko. Warto dodać, że każdy zawodnik dostał medal i imienny dyplom uczestnictwa, a narody za miejsca 3-20 wręczali piłkarze pierwszej drużyny GKS Katowice: Patryk Wnuk i Patryk Procek.

Turniejowi towarzyszył rodzinny piknik. Na dzieci czekały dmuchańce, bramka celnościowa, animacje z balonami, a także darmowa wata i popcorn. Nie zabrakło klubowej maskotki GieKSika. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała i przez mniej więcej pół godziny przeszkadzał nam intensywny deszcz, ale… nie wpłynęło to na naszych dzielnych zawodników, którzy walczyli do samego końca. Zdjęcia z Wielkich Finałów znajdziecie tutaj, a także na oficjalnej stronie klubu (tutaj) oraz na nieoficjalnej (tutaj). Relacje tekstową z turnieju możecie przeczytać też tutaj i tutaj. Poniżej prezentujemy film wideo nakręcony przez oficjalną telewizję klubową.