Wielki sukces VI edycji „Zagraj na Bukowej”

5 czerwca na Bukowej od samego rana trwała rywalizacja w Wielkich Finałach VI edycji projektu „Zagraj na Bukowej”. Dzięki zaangażowaniu klubu GKS Katowice, Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”, Fundacji „Młoda GieKSa”, Domu Aniołów Stróżów oraz Urzędu Miasta Katowice wszystko wyszło wprost idealnie i w minioną niedzielę mieliśmy atmosferę wielkiego piłkarskiego święta.

Tegoroczny turniej został zorganizowany pod hasłem „Trójkolorowe Euro”, a każda ze startujących drużyn została przypisana do jednej z reprezentacji biorących udział w Euro 2016, które odbędzie się we Francji. Na jednym z treningów dzieci malowały flagi poszczególnych państw, które następnie zawisły na Bukowej. Warto dodać, że mieliśmy aż cztery patronaty – Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Katowice oraz Wojewody Śląskiego. Cały projekt nie wyszedłby tak dobrze, gdyby nie wsparcie sponsora głównego – firmy Węglo Smyk. Pomógł nam także partner i fundator nagród Egmont Polska sp. z o.o., a także fundator nagród dla półfinalistów firma Randstad.

W turnieju udział wzięło 20 drużyn (po jednej z każdej lokalizacji treningowych), które zostały podzielone na cztery grupy. Do fazy ćwierćfinałowej przechodziły dwa najlepsze zespoły. Rozgrywki na bocznym boisku trwały aż do zakończenia półfinałów. Decydujące starcie zostało rozegrane na głównej murawie podczas przerwy w meczu o mistrzostwo I ligi pomiędzy GKS Katowice i Wisłą Płock. Wszystkie mecze Wielkich Finałów były bacznie obserwowane przez prezesów i trenerów Fundacji „Młoda GieKSa” zajmującej się szkoleniem dzieci i młodzieży.

Równolegle do rozgrywek piłkarskich odbywał się piknik. Dla dzieci i ich rodziców było dostępnych wiele atrakcji – m.in. dmuchańce, popcorn, malowanie twarzy. Najmłodszych zabawiała klubowa maskotka, czyli popularny GieKSik. Wszyscy chętni mogli za darmo obejrzeć mecz GKS Katowice z Wisłą Płock, który zakończył się zwycięstwem katowiczan 2:1. W trakcie spotkania wszystkie dzieci wraz z dziewczynami z grupy Female Elite zaprezentowały efektowną oprawę pod tytułem „Drużyna GieKSika”.

Poniżej możecie zapoznać się z materiałami wideo ze strony oficjalnej klubu GKS Katowice (www.GKSKatowice.eu) oraz portalu prowadzonego przez kibiców GieKSy (www.GieKSa.pl). Na tych stronach znajdziecie też galerię zdjęć – dokładnie tutaj, tutaj i tutaj. Warto także polubić nasz profil na portalu społecznościowym Facebook (tutaj), a także przejrzeć archiwalne wpisy i zdjęcia, które są tam dostępne. Wyniki Wielkich Finałów VI edycji projektu „Zagraj na Bukowej” możecie pobrać tutaj. Kolejna, siódma już edycja odbędzie się w przyszłym roku – o wszystkim będziemy Państwa informować.


 Powered by Max Banner Ads